x

Miejskie wesele – z czym to się je?

00

Przez kilka ostatnich lat coraz częściej w branży weselnej przewija się określenie „miejskie wesele” (z ang. „urban wedding”). Zarówno po stronie klientów jak też DJ-ów, konferansjerów czy zespołów muzycznych. Czym jest ten rodzaj eventu? Jakie ma cechy? Kiedy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Miejskie wesele to nic innego jak tzw. obiad weselny lub kolacja weselna połączona z imprezą taneczną. Można taki rodzaj wydarzenia przyrównać do bankietu organizowanego zazwyczaj po oficjalnej części uroczystości. Oczywiście ze względu na fakt, że urban wedding to podsumowanie dnia ślubu (tak kościelnego jak i cywilnego), głównymi aktorami imprezy są państwo młodzi.

Wyróżnikiem miejskiego wesela są: czas trwania, styl oprawy muzycznej oraz program. Coraz częściej klienci rozsądnie podchodzący do dnia swych zaślubin zamawiając oprawę muzyczną, która ok. 03:00 – 04:00 rano przechodzi w spokojne tło muzyczne, aby maksymalnie ok. 05:00 wygasić event i zachęcić gości do zakończenia świętowania. Podczas tego rodzaju wydarzeń DJ nie zaprasza gości do zabawy przy muzyce biesiadnej czy disco-polo, a przyciąga na parkiet hitami lat ’50, ’70 oraz współczesnymi. Posiłki oraz toasty uświetnia zaś muzyka instrumentalna czy wokalna, np. smooth-jazz, blues lub klasyczna. Na program takiego rodzaju wesela najczęściej składa się powitanie gości, ciepły posiłek z deserem, krojenie tortu z symbolicznymi oczepinami i impreza taneczna trwająca do ok. 03:00 – 04:00 rano. Całość wydarzenia jest więc zbliżona do klasycznego wesela, ale pomija np. kłopotliwe toasty czy wulgarne zabawy mające sztucznie animować gości pary młodej.

Miejskie wesele to na pewno rozwiązanie dla par młodych, które same decydują o swoim dniu ślubu lub mają w gronie najbliższych osoby, które rozumieją, że jakość zabawy nie mierzy się ilością wypitego alkoholu i wydanych na event pieniędzy. Urban wedding popularny staje się w dużych miastach, gdzie nie ma często możliwości kilkudniowego świętowania, a zamknięcie lokalu na wiele godzin to znaczny koszt. Wesela na jakich pojawiam się ze swoją oprawą muzyczną, przyjmują taki właśnie kształt. Z satysfakcją mogę potwierdzić, że każdy kto świadomie dokonuje takiego wyboru, jest ze swojego wydarzenia zadowolony.

DZIEŃ DOBRY!


Oprawą muzyczną i prowadzeniem imprez zajmuję się od 2010 roku. Setki zagranych eventów pozwolą mi rozpalić Twój parkiet do czerwoności. Jestem uśmiechniętym i kulturalnym konferansjerem. Współpracuję z innymi DJ-ami, konferansjerami, muzykami. Dostarczam profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sceniczne. Uwielbiam to co robię, a dziesiątki referencji potwierdzają, że umiem rozkręcić imprezę. Do zobaczenia na parkiecie!

Chcesz być na bieżąco?
https://www.facebook.com/djflowpl

Chcesz poznać opinie klientów?
https://www.weselezklasa.pl/djflow