x

Dobry DJ, czyli jaki?

00

Decydując się na wybór DJ-a, który poprowadzi Wasze wesele lub bankiet, warto sprawdzić kilka kluczowych zagadnień. Dzięki temu można maksymalnie zwiększyć szansę na to, że impreza będzie wyglądać dokładnie tak jak powinna. Polski rynek oprawy muzycznej oraz eventów jest duży i bez problemu można pozyskać na swoje wesele DJ-a, który nie zawiedzie pokładanych w nim oczekiwań.

Osoba, która zapewni Wam oprawę muzyczną przede wszystkim musi umieć sprawnie nawiązywać kontakt z innymi. Naturalną rolą DJ-a jest poza samym dobieraniem i odtwarzaniem muzyki, jest zapewnienie dobrego nastroju gości. A to jak zachowuje się i rozmawia z ludźmi prowadzący imprezę, nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli na spotkaniu z DJ-em czujecie w rozmowie, że coś Wam nie odpowiada w sposobie porozumiewania się z potencjalnego zleceniobiorcy, pomyślcie, czy ten sam człowiek odnajdzie się w grupie 70, 100 czy 150 gości wydarzenia.

Jeżeli zależy Wam na tym aby goście długo nie schodzili z parkietu podczas imprezy, zwróćcie uwagę na jaką muzykę stawia DJ, którego planujecie zatrudnić. Wymagający klienci docenią repertuar złożony ze standardów lat ’70-’90, takich jak np. Madonna, George Michale czy Michael Jackson. Powinni jednak docenić, że DJ wie jak rozruszać starszych gości rock-and-roll’em z lat ’50 czy poderwać do tańca młodych hitami z list MTV czy Viva. Pamiętajcie, dobry DJ to taki, który słucha swoich zleceniodawców, ale nie jest bezkrytyczny. To do niego powinno należeć ostatnie słowo ws. muzyki na Waszej imprezie. Zwróćcie uwagę, że ktoś kto godzi się na odtworzenie wszystkich utworów jakie wskażecie, nie wykorzystuje swojego doświadczenia i „ogrania” na imprezach. W mojej ocenie taki DJ stara się jedynie w nieprzemyślany sposób przypodobać swoim potencjalnym klientom.

W rozmowie z DJ-em pytajcie o jego wyposażenie. W jaki sposób nagłośni salę? Z czego będzie odtwarzana muzyka? Jakie światła pojawią się na sali? Nawet jeżeli nie do końca orientujecie się w technice estradowej, wysłuchajcie odpowiedzi i oceńcie jak na tym tle wypada konkurencja. Czymś na co warto zwrócić uwagę to pytanie o to, w jaki sposób będziecie zabezpieczeni na wypadek awarii jednego z kluczowych elementów wyposażenia DJ-a (nagłośnienia lub źródła dźwięku).

To naturalne, ale oprawa muzyczna i oświetleniowa to usługa jak każda inna. Nie powinniście mieć problemów w pozyskaniu od DJ-a umowy o współpracę, rachunku albo faktury VAT. Ktoś, kto oczekuje od Was zaliczki większej niż 30% wartości usługi, powinien uargumentować swoje roszczenia na tak wysokim poziomie.

Podsumowując. Jeśli planujecie wynająć DJ-a na swoją imprezę, nie zapominajcie o omówieniu z nim 4 kluczowych zagadnień. Muzyki, sprzętu, warunków współpracy oraz tego jakie ma doświadczenie w prowadzeniu imprez oraz kontaktach z gośćmi czy klientami.

DZIEŃ DOBRY!


Oprawą muzyczną i prowadzeniem imprez zajmuję się od 2010 roku. Setki zagranych eventów pozwolą mi rozpalić Twój parkiet do czerwoności. Jestem uśmiechniętym i kulturalnym konferansjerem. Współpracuję z innymi DJ-ami, konferansjerami, muzykami. Dostarczam profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sceniczne. Uwielbiam to co robię, a dziesiątki referencji potwierdzają, że umiem rozkręcić imprezę. Do zobaczenia na parkiecie!

Chcesz być na bieżąco?
https://www.facebook.com/djflowpl

Chcesz poznać opinie klientów?
https://www.weselezklasa.pl/djflow